elementarz 3 latka

Jak wybrać elementarz dla trzylatka?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór elementarza dla trzyletniego dziecka nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak zakłada znaczna większość rodziców. Wystarczy bowiem wiedzieć, jakie kwestie uw czytaj więcej »

karnozyna

Karnozyna - czym jest i jak działa ten suplement diety?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje naturalnych substancji leczniczych oraz suplementów diety, które wspierają walkę o zdrowie i dobre samopoczucie bez powodowania w organizmie negatyw czytaj więcej »

 

Karnozyna - czym jest i jak działa ten suplement diety?

karnozyna

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje naturalnych substancji leczniczych oraz suplementów diety, które wspierają walkę o zdrowie i dobre samopoczucie bez powodowania w organizmie negatywnych skutków ubocznych. Takim preparatem jest https://karnozyna.com/ karnozyna, będąca częścią profilaktyki antynowotworowej. Ten suplement diety wspiera funkcjonowanie układu krążenia oraz układu nerwowego jednak to nie wszystkie korzyści płynące ze stosowania karnozyny. Czym dokładnie jest ta substancja i jakie ma działanie? Poznaj kilka istotnych faktów na temat tego cudu natury.

Co warto wiedzieć na temat karnozyny?

Karnozyna należy do grupy dipeptydów, czyli organicznych związków chemicznych. Składa się z beta-alaniny i histydyny, a co ciekawe jest substancją, naturalnie występującą w ludzkim organizmie, głównie w mięśniach, sercu, korze mózgowej oraz w móżdżku. Do jej głównych zadań należy: ochrona układu nerwowego i mózgu, regulowanie rozkładu metabolizmu i aktywności białek oraz hamowanie działania wolnych rodników tlenowych. Carnosine zapewnia trwałość i nienaruszalność zdrowych białek, chroniąc dodatkowo przed zakrzepicą, a poprzez regulację metabolizmu, zapobiega niekontrolowanym podziałom komórek, chroniąc przed rozwojem nowotworu. Tak niezwykła dla organizmu substancja jest już teraz dostępna w formie tabletek doustnych.

Carnosine - właściwości

Karnozyna jest związkiem chemicznym o wielu, bardzo ciekawych właściwościach. Jednym z wartych wymienienia przykładów działania tej substancji, jest pomoc w walce z trudnościami, z którymi na co dzień zmagają się dzieci z Autyzmem. Karnozyna pozytywnie wpływa na kondycję umysłową dzieci, poprawia ich umiejętności społeczne, komunikowanie się, zwiększając zdolność rozumienia i przekazywania informacji. Jednak to nie jest jej jedyne zastosowanie. Karnozyna jest suplementem zalecanym również sportowcom. Podnosi ona bowiem wydolność fizyczną, zwiększa wytrzymałość mięśni, wspomaga regenerację po wysiłku oraz niweluje powstawanie zakwasów. Oprócz tak podstawowych funkcji, jakie ten związek chemiczny pełni w organizmie, do równie ważnych, ale nie tak często wymienianych zalet karnozyny, zalicza się też: silne właściwości antyoksydacyjne, odmładzanie skóry, ochrona narządów wewnętrznych, regulacja prawidłowego przepływu krwi, zapobieganie zakrzepom, pozytywny wpływ na wzrok i słuch oraz ochrona mózgu przed niedotlenieniem. Karnozynę szczególnie poleca się osobom cierpiącym na Alzheimera, gdyż jej działanie jest szczególnie pomocne we wczesnym stadium choroby, ochrania mózg i zapobiega utracie zdolności intelektualnych.

Karnozyna - stosowanie

Substancja ta powinna być stosowana dwa razy dziennie i nie należy przekraczać zalecanej dawki. Karnozyna naturalnie występuje w mięsie czerwonym, rybach i drobiu, jednak z różnych względów nie każdy może lub chce spożywać te produkty, co doprowadzić może do jej dużych niedoborów w organizmie. Sięgając po suplement diety można temu łatwo zaradzić. Jego regularne stosowanie pomoże w wielu chorobach oraz dolegliwościach.

dobra karnozyna

Suplement występuje w łatwej do spożycia formie kapsułek.

Karnozyna - przeciwwskazania

Choć karnozyna jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, to jej dodatkowe spożywanie powinno być zawsze konsultowane ze specjalistą. Stosowanie tego suplementu musi odbywać się ze szczególną ostrożnością w przypadku występowania niektórych chorób i dolegliwości. W przypadku pojawienia się cukrzycy, ciąży lub w momencie karmienia piersią, należy poprosić o poradę lekarza oraz dokładnie przeczytać skład produktu, gdyż może okazać się że jest się uczulonym na któryś ze składników.

Suplement diety L-Kartozyna dostępny jest w ofercie sklepu, gdzie dokładnie został opisany skład, właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania w spożywaniu tego produktu. Warto sięgać po polecane i sprawdzone substancję z godnego zaufania źródła. Pamiętaj, że stosowanie karnozyny ma działanie prozdrowotne, jednak nie zastępuje leczenia, może je tylko wspomagać. Kup carnosine i przekonaj się sam o jej wspaniałym działaniu.

Artykuły powiązane