POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ DOWÓDCY JEDNOSTKI RATOWNICZO GAŚNICZEJ

10 sierpnia 2018Mateusz Szmaglik
POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ DOWÓDCY JEDNOSTKI RATOWNICZO GAŚNICZEJ

31 lipca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie odbyło się przekazanie obowiązków Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Bytowie połączone z przejściem na zaopatrzenie emerytalne brygadiera Kazimierza Waraksy.

Spotkanie rozpoczął meldunek złożony Panu Komendantowi Powiatowemu PSP w Bytowie bryg. Dariuszowi Kaźmierczakowi przez Zastępcę Komendanta Powiatowego st. kpt. Fryderyka Mach.
Następnie dotychczasowy Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Bytowie bryg. Kazimierz Waraksa złożył meldunek o zdaniu obowiązków, a mł. bryg. Krzysztof Rychter o przyjęciu pełnienia obowiązków Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Bytowie.

Spotkanie w strażackim gronie było również okazją do pożegnania ze służbą bryg. Kazimierza Waraksy, który po wielu latach służby przeszedł na zasłużone zaopatrzenie emerytalne.

Pan brygadier Kazimierz Waraksa przez prawie 19 lat kierował JRG w Bytowie, gdzie niejednokrotnie pełnił funkcję nauczyciela oraz wzoru dla strażaków. Zdający obowiązki Dowódca JRG otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in.  w 2009 roku „Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa”, w 2012 roku Medal Srebrny „Za Długoletnią Służbę”, 2012 roku Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Brał udział w niezliczonej liczbie akcji, gdzie dał się poznać jako znakomity kierujący działaniami ratowniczymi.

Mamy nadzieję, że Pan brygadier znajdzie czas dla swojej jednostki i strażaków a także będzie nas odwiedzał w Komendzie, gdzie drzwi będą zawsze otwarte.


Historia Bytowskiej Komendy Straży Pożarnej
System Kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Numer Alarmowy

Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: kppsp@strazbytow.powiat.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2018 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.