Słoneczny i pracowity weekend

Słoneczny i pracowity weekend

W dniach 7-8 kwietnia 2018 r. weekend obdarował mieszkańców powiatu i turystów słoneczną pogodą, zaś strażaków w powiatu bytowskiego większą ilością zdarzeń. W tych dniach strażacy odnotowali 15 interwencji, w tym 12 pożarów i 3 miejscowe zagrożenia. Zdarzenia pożarowe związane były w większości przypadków z pożarami traw, nieużytków. Strażacy odnotowali również pożary na obszarach leśnych, co z uwagi na suchą roślinność, jak i pozostałości po zeszłorocznej nawałnicy jest szczególnie groźne. W miniony weekend w pożarach spaleniu uległo łącznie 13 hektarów terenów zielonych, w tym 2 hektary obszarów leśnych. Największe straty odnotowano, jednakże w pożarze obiektu mieszkalnego, na terenie gminy Kołczygłowy, gdzie spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Na szczęście nic nie stało się mieszkańcom obiektu. Ponadto w dniu 08. 04. 2018 r.  strażacy z gminy Studzienice z jednostek OSP Sominy, Ugoszcz i Studzienice wspierali w działaniach strażaków z Kościerzyny, gdyż na terenie operacyjnym tej komendy miał miejsce również pożar obszaru leśnego


Korzystajmy z pogody, przepięknych terenów bytowskiej ziemi, niemniej jednak strażacy jednym głosem mówią: STOP! POŻAROM TRAW.


foto: mł. asp. Mateusz Szmaglik oraz OSP Raduń

 


Historia Bytowskiej Komendy Straży Pożarnej
System Kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Numer Alarmowy

Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: kppsp@strazbytow.powiat.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2018 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.