Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

6 lutego 2018Marta Durawa
Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolnyW dniu 2 lutego 2018 roku, dzieci i młodzież szkół podstawowych gminy Bytów biorąca udział w „Feriach Zimowych 2018” organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Sołectw Gminy Bytów, wraz z wychowawcami odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze specyfiką pracy strażaka oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz co należy do obowiązków strażaków. 

W ramach kampanii społecznej „Czad i ogień obudź czujność” bytowscy strażacy opowiedzieli uczestnikom wycieczki o zagrożeniach pożarowych jakie mogą pojawić się w szkole, domu oraz ich najbliższym otoczeniu, a także jak unikać zagrożeń związanych z pojawiającym się tlenkiem węgla i w jaki sposób można się przed nim zabezpieczyć. Dzieci poznały również zasady używania numerów alarmowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz zaznajomić się z wyposażeniem, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej służby strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia alarmowe oraz dysponuje siły iśrodki do dziłań ratowniczo-gaśniczych. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. 

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, po którym przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.


Historia Bytowskiej Komendy Straży Pożarnej
System Kształcenia w Państwowej Straży Pożarnej
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Numer Alarmowy

Zamówienia publiczne

Galeria

Komenda Powiatowa
PSP w Bytowie

ul. Gen. Józefa Wybickiego 9
77-100 Bytów

tel.: 59 822 20 74
fax: 59 822 24 44

e-mail: kppsp@strazbytow.powiat.pl

JRG Nr 1 w Bytowie
ul. Gen. Józefa Wybickiego 9, 77-100 Bytów

JRG Nr 2 w Miastku
ul. Konstytucji 3 Maja 2A, 77-200 Miastko
Copyright © 2013 -2018 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.