"Czad i Ogień" akcja edukacyjna

9 marca 2017Marta Durawa

Strażacy z powiatu bytowskiego po raz kolejny z przesłaniem akcji CZAD i OGIEŃ trafili do szkół z powiatu bytowskiego. W ramach zajęć e dniu 6 marca 2017 r. prowadzonych między innym w Szkole Podstawowej w Gostkowie spotkali się z uczniami oraz przedszkolakami. W zajęciach uczestniczyło 47 przedszkolaków i 76 uczniów, które pod czujnym okiem swoich opiekunów czynnie brały udział w prowadzonych zajęciach.  Kolejnym obiektem jaki odwiedzili strażacy był Zespół Szkół w Nożynie, gdzie grupa uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści mogli dowiedzieć się również o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego użytkowania urządzeń grzewczych, o konieczności dokonywania okresowych przeglądów instalacji kominowej i wentylacyjnej, a także sposobach uchronienia się przed niekorzystnym działaniem czadu oraz ognia. W tym spotkaniu uczestniczyło 30 uczniów. W ocenie strażaków młodzież szkolna wykazała się wysokim stopniem wiedzy ogólnej na temat bezpieczeństwa pożarowego.

Natomiast od dnia 28 luty 2017 r. na terenie operacyjnym  JRG w Miastku dowództwo jednostki prowadziło podobne działania w następujących obiektach tj. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miastku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło 160 osób.


Fatal error: Cannot break/continue 1 level in /home/klient.dhosting.pl/strazbytow/strazbytow.powiat.pl/public_html/func/main.php on line 5640