POŻARY KOMINOWE

POŻARY KOMINOWE

W dniu 25. 01. 2018 r. po godzinie 16-tej bytowscy strażacy zostali zawiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że obiekcie panuje duże zadymienie. Ratownicy musieli działać w aparatach powietrznych, działania gaśnicze w obiekcie były prowadzone z użyciem kamery termowizyjną. Podano drugi prąd wody w obronie na dach budynku. Strażacy działający wewnątrz obiektu zlokalizowali źródło pożaru oraz ugasili palące się elementy stropu oraz ścianki przylegającej do komina. W działaniach uczestniczyły 4 zastępy z PSP, 1 zastęp z OSP Pomyska Wielkiego oraz Policja. W akcję było zaangażowane 17osób, działania trwały ok. 2 godzin.

Jednocześnie strażacy przypominają o obowiązku posiadania pozytywnej opinii o stanie technicznym przewodu kominowego oraz o konieczności okresowego czyszczenia przewodu kominowego. W przypadku wykorzystywania urządzeń grzewczych na paliwo stałe obowiązek ten należy realizować co najmniej 4 razy w roku. W 2017 roku bytowscy strażacy odnotowali 60 zdarzeń pożarowych związanych z nieprawidłową obsługą urządzeń grzewczych  na paliwo stałe.


Fatal error: Cannot break/continue 1 level in /home/klient.dhosting.pl/strazbytow/strazbytow.powiat.pl/public_html/func/main.php on line 5640